22 czerwca 2018

Korty squash

Korty squash w klubie Kangur

Squash podobnie jak tenis uważa się za sport o charakterze elitarnym. Ciężko jest zatem wyobrazić sobie, że wywodzi się on z XIX więzień angielskich. Nazwa squash wzięła się od spłaszczenia piłek, które ulegały temu stanowi po odbiciu się od ściany. Obecnie squash jest niezwykle popularnym sportem na całym świecie – również w naszym kraju. Klub Kangur oferuje swoim klientom możliwość rozegrania meczów squasha na specjalnie do tego przygotowanych kortach. Jako jedyni w Warszawie posiadamy korty szklane stałe. Nasze korty squash gwarantują najwyższą satysfakcję z gry – na miejscu oferujemy zarówno piłki, jak i rakiety. Dzięki temu, jeżeli nasi klienci chcą wypróbować tę dyscyplinę sportu, nie muszą od razu inwestować w niezbędny do gry sprzęt. Sportowa podłoga naszego kortu do squasha jest specjalnie skonstruowana, tak aby zapewnić doskonałą amortyzację i zapobiegać dodatkowym obciążeniom stawów.

Squash krok po kroku

korty squash kangur Warszawa

Wejście na kort przeznaczony do gry w squasha możliwe jest wyłącznie w obuwiu, które nie pozostawia śladów na podłodze. W grze bardzo istotnym elementem jest właśnie obuwie, aby zapewnić odpowiednią amortyzację. Decydując się na ten sport, na samym początku warto wybrać odpowiednio dobrane buty do gry jak i rakietę.

Rakiety do tej dyscypliny sportu różnią się między sobą parametrami – między innymi wagą, wyważeniem, czy położeniem sweet pointa (jest to miejsce, w które należy uderzyć, aby piłeczka do gry osiągnęła największą szybkość). Również piłeczki przeznaczone do squasha mają różny charakter odbijania się od ściany – jedne odbijają się mocniej, a inne słabiej. Dla początkujących graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, zaleca się dobrze odbijające się piłeczki.

Wszystkich, którzy chcą spróbować gry w squasha lub poszerzać dotychczasowe umiejętności zapraszamy do nauki pod okiem naszych trenerów.

Wynajem kortów do squasha

Wynajem kortów do squasha to jedna z możliwości, z jakiej warto skorzystać w klubie Kangur. Oprócz tego oferujemy także wynajem kortów tenisowych oraz zajęcia fitness. Wynajem kortów do squasha powiązane jest z przestrzeganiem zasad korzystania obiektu oraz zasad gry squash. Przed rozpoczęciem gry, po wejściu na kort, warto jest poświęcić chwilę na rozgrzanie swoich mięśni, aby nie doznać kontuzji. Nie należy zapominać również o piłeczce – zimna piłka odbijać będzie się dużo gorzej.

Klub Kangur zlokalizowany jest w mieście Warszawa przy ulicy Potulickiej 1A (Targówek). Wynajem kortów do squasha odbywa się przez osobistą wizytę w klubie lub poprzez rezerwację kortu telefonicznie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tego sportu – zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy. Z nami osiągniecie Państwo wymarzoną formę i spędzicie niezapomniane chwile!

Wynajem kortów squash w Kangur Klubie możliwy jest poprzez Kontakt telefoniczny lub na miejscu w klubie.